• Ambulans Şoförlüğü için alım yapılacağı duyuruldu


  Ülkemizde faaliyetlerine devam eden yüzlerce devlet ve özel sağlık kuruluşu bulunuyor. Buna göre çalışana ihtiyaç gün geçtikçe daha fazla artıyor. Devlete ait olan sağlık kuruluşları personel alımlarını sözleşmeli ya da daimi olarak yapmakta ve genel olarak alımlar;

  Son zamanlarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılıyor. Devlete bağlı sağlık kuruluşları yıl içerisinde personel alım ilanları yayınlayabilmektedir. Özel sağlık kuruluşları ise personel alımlarını resmi internet sitelerinde bulunan İnsan Kaynakları bölümünde ki açık pozisyonlar kısmından kamuoyuna duyuruyorlar hangi kriterlerde eleman alacaklarını ilan ediyorlar ve

  yine aynı hastaneler interaktif iş ilanları siteleri aracılığınuı kullanarak, çalıştıracakları kişilerin pozisyonlarını duyurarak başvuruları kabul etmektedirler. Yayınlanan iş ilanları incelendiğinde çok sayıda hastanenin ambulans şoförü alımı yapacağı görülüyor ve bunun için belirlenen kriterleri açıklıyorlar:

  O kriterler şunlar olacak;
  Sürücü belgesine sahip,
  Sicili temiz 2 ile 5 senedir araç kullanan,
  Tercihen deneyimli,
  Sağlık sorunu bulunmayan,
  Yukarıda yer alan nitelikler başlıca ilanlarda bulunan nitelikler arasında yer almakta olup bazı hastaneler daha farklı özellikler aramaktadır.

  Başvuru yapmak ve öz geçmiş formunuzu bırakmak için SAĞLIK BAKANLIĞI resmi internet adresine girerek oradan da başvurularını yapabiliyor ve işe girme şansını yakalayabiliyorlar.

  Fotoğraf: 1 / 1