• Ayıp Oyun Davasından Beraat Çıktı Bakın Nasıl


  Ayıp oyun'da beraat anneyi isyan ettirdi. Nedeni gerçekten çok şaşırtıcı
  Adana’da yaşanan skandal olayda bakıcısının “Ne oynayalım?” sorusuna “Babamla hep oynuyoruz, ayıp” diye yanıt veren 6 yaşındaki E.A.nın ifadesi üzerine annesinin birlikte yaşadığı V.M.ye dava açıldı.
  M. delil yetersizliğinden serbest bırakıldı Adana’da bakıcısının “Ne oynayalım?” sorusuna annesinin 4 yıldır birlikte yaşadığı V.M.’yi kastederek şöyle demişti “Babamla hep oynuyoruz, ayıp” diye yanıt veren 6 yaşındaki E.A.’nın ifadesi üzerine açılan dava, M.’nin beraatiyle sonuçlandı. Bu olay sonrasında,

  Dava süreci, bakıcının durumu anlattığı F.Ö.’nün kızıyla konuştuktan sonra yaptığı suç duyurusuyla başladı. Küçük kız, Çocuk İzleme Merkezi’nde “Baba” diye hitap ettiği V.M. ile Oyunlar oynadığını, bu oyunların ayıp olduğunu, annesi uyurken babasının kendisi ile sürekli aynı oyunu oynadığını, oyunlardan annesine bahsederse kendisine kötü davranacağını ve aralarında sır olarak kalmasını istediğini anlatınca V.M. hakkında “cinsel istismar”dan dava açıldı.
  Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava kapsamında küçük kızla görüşen uzmanlar da olayla ilgili ifadelerinin mantıklı ve tutarlı olduğu yönünde rapor verdi.
  14 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan V.M. ise savunmasında sevgilisinin kendisinden para koparmak için iftira attığını öne sürdü. .
  Yargıda delilin netleşmemesi sonucu gündemde büyük bir yer kapladı.
  Mahkeme kesin ve yeterli delil olmadığı gerekçesiyle V.M.’nin beraatine karar verdi. F.Ö., avukatı Mehmet Habib Ekmekçi aracılığıyla kararı temyiz etti..
  Temyiz sonucunun ne çıkacağı şimdiden merak konusu.


  Fotoğraf: 1 / 1