• Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Seferberlik Çağrısı


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı'nda bir konuşma yaptı. Bu konuşma gündemde büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda ölü, yaralı, yakalama olarak örgütün kaybı 9 bin 500'ü buldu.Milli seferberlik çağrısının perde arkasında ne vardı
  Cumhurbaşkanı önemli konulara temas etti. Bunların arasında örgütün eli kanlı birçok elebaşıda yer alıyor dedi ve şöyle devam etti. Aynı şekilde bölücü örgütün yapılanmasına yönelik operasyonlarda 40 bini aşkın gözaltı, 10 bin 500'ün üzerinde de tutuklama var." dedi. "Yaşadığımız dönem, en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Hayati sonuçlar doğuracak ehemmiyettedir." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birinci Dünya Savaşının ardından dönemin güçleri, Türkiye'yi İç Anadolu'da sıkıştırarak, Sevr'de tasarladıkları bir avuç toprağa mahkum etmek istiyorlardı. Aynen bugün Halep'te olduğu gibi." şeklinde konuştu.

  MİSAK MİLLİ AMACIMIZA ULAŞAMASAK DA SEVRİ PAÇAVRAYA ÇEVİRDİK

  Kayıplara uğrarken terör örgütlerine de çok büyük zaiyatlar verdirdik diyen Erdoğan, Örgütün kaybı 9500'ü buldu. Bunların arasında örgütün eli kanlı mensupları da bulunuyor. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmadık, bırakmayacağız.Yaşadığımız dönem, en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Hayati sonuçlar doğuracak ehemmiyettedir. Birinci Dünya Savaşının ardından dönemin güçleri, Türkiye'yi İç Anadolu'da sıkıştırarak, Sevr'de tasarladıkları bir avuç toprağa mahkum etmek istiyorlardı. Aynen bugün Halep'te olduğu gibi.

  Misakı Milli amacımıza ulaşamasakda Sevr'i paçavraya çevirdik dedi ve konuşmasında önemli detayları dile getirdi. Ortada daha büyük bir oyun var. Saldırıya uğrayan özgür ve müreffeh Türkiye mücadelesidir. Şayet 14 yılda katettiğimiz mücadele olmasaydı bu saldırıya gerekli cevabı veremezdik. Hep diyoruz ya bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Kimse bize o paçavraları bayrak diye yutturmasın bunları kabul etmek söz konusu değildir. Bu vatanda kimse operasyon düşünmesin.
  MİSLİYLE KARŞILIK VERMEK HAKKIMIZDIR

  Avrupada ya da başka bir yerde kapıları yüzümüze kapanan bir topluluk haline gelmeyeceğiz ifadelerini kullandı. Buda büyük alkış aldı.. Bu acıların yaşanmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz kaybetmeyeceğiz. Birilerinin vicdanı sükut etmiş olabilir, biz vicdanımızın sesini dinlemeye devam edeceğiz. Eğer birliğimizi ggüçlendirmezsek hiçbirimiz yarınlarımıza güvenle bakamayız. Aynı gemide olduğumuza göre bu gemiye yapılan saldırı hepimize yapılmıştır. Geldiğimiz noktada savunmada kalma imkanına sahip değiliz.
  ERDOĞANDAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI: TERÖRE KARŞI MİLLİ SEFERBERLİK İLAN EDİYORUM

  Her kim bu örgütlerin elemanlarıyla ilgili bir şey görürse dedi ve şu çağrısının özellikle yineledi ve yardım istedi. hemen güvenlik güçlerine bilgi vermelidir. Terör örgütlerinin meselesi bir davyı savunma meselesi değildir. Tek mesele Türkiye'yi bölgedeki diğer ülkelerde olduğu gibi yakıp yok etmektir. Terörle mücadelede bizi eleştirenlerin kendisi terörle karşı karşıya kaldıklarını ne yaptıklarını biliyoruz. Teröre karşı milli seferberlik ilan ediyorum. Yetkilerinizi kullanmaktan çekinmeyin.
  Güvenlik güçlerimiz mücadelede elbette ölürlerse şehittir ama askerimiz, polisimiz bu memlekete sağ olarak lazım. Bunun için güvenlik güçlerimizden teröristlere karşı kararlı bir şekilde mücadele etmelerini istiyorum. Bundan sonra dağdaki ve şehirdeki teröriste ve onları destekleyenlere huzur yok. Terör örgütlerine nefes aldırmayacağız. Adeta hangi evde kim var kim yok emniyet güçlerimize bildirmelisiniz. Bu iletişim sağlanırsa bunlar kendilerine kaçacak delik arayacaktır.
  TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI MİLLİ BİR SEFERBERLİK İLAN EDİYORUM"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle ve tüm diğerleriyle, adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum." şeklinde konuştu.

  Fotoğraf: 1 / 1