• Kayseride Yaşanan Terör Saldırısı ve Olay Yerinden İlk Görüntüler


  Alçkalar, hainler yine boş durmadılar.
  Yine yüreğimizi dağladılar. Çarşu iznine çıkan elinde silah olmayan, askerlerimize pusu kurarak 13 vatan evladının şehit olmasına sebep oldular. 48 kişide yaralandı.
  Yakın zamanda İstanbul'da meydana gelen ve 44 şehit verdiğimiz olayın acısı soğumadan yeni bir eylem gerçekleştirdi alçaklar.
  Kayseride sabah saatlerinde meydana gelen olaydan sonra görüntüler medyaya yansıdı.
  Kayseri bu sabah saatlerinde yine hain bir terör saldırısıyla sarsıldı.

  Kayseri Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı yakınında bomba yüklü bir otomobil, saat 08.45 sıralarında halk otobüsünün yanında infilak etti ve yüreğimizi yakan manzara meydana geldi.
  Üniversite yerleşkesinin 500 metre uzağında meydana gelen şiddetli patlamada, çok sayıda kişi yaralandı.
  Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.
  Yaralılar, ambulanslarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu öğrenildi.

  TSK ACI BİLANÇOYU AÇIKLADI: SALDIRIDA 13 KİŞİ ŞEHİT OLDU
  Genelkurmay Başkanlığı, Kayseri'de izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik saldırıda şehit sayısını 13 olarak açıkladı.
  Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve yüce Türk milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

  Fotoğraf: 1 / 2