• Şehit oğlunun yazdığı mektup ve annesi


    Oğlum 1 yıllık polis memuru. Evlendiremedim bir türlü. Babası ölünce beni yalnız bırakmamak için şimdilik evlenmeyi düşünmediğini söylüyordu. Bana çok bağlıydı. Ablası evlenip gidice, iyice içime kapanmamdan korktuğumu söylerdi. Bende her göreve gittiğinde ona dua eder, akşama eve sağ salim dönmesi için hep dua ederdim.
    Son günlerde oğlumda garip haller sezmeye başladım. Oğlum bir şeyin mi var durgun gözüküyorsun son günlerde desem de, yok anne deyip geçiştiriyordu. Tedirginliğim daha da artıyordu. Çünkü onu daha önce hiç böyle görmemiştim. En büyük dayanağım, hayata tutunma sebebimdi. Kalbindeki merhamet duygusu öyle büyüktü ki, yardıma ihtiyacı olan insanlara parasını vermekten asla çekinmezdi.
    Namazını görev yapsa bile aksatmaz zamanında kılmaya gayret ederdi. Bir defasında gece yorgun gelmiş ve sabah namazına kalkamadığı için çok üzülmüştü. Hem dinine düşkün oluşu hem de ibadetlerini aksatmadan kılışı, bana verdiği değer öyle büyüktü ki, böyle bir oğlum olduğu için hem gıpta ediyor, hem de şükrediyordum .
    Bir gün bana dedi ki

    Fotoğraf: 1 / 2