• Yılbaşına Türkiye bu haberle girdi, ayrıntılar netleşiyor...


  Reina Türkiye'yi yasa boğan mekan oldu.
  Polis ter.öristin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, olayı gerçekleştiren kişinin eşkal bilgisi kesinleşti.
  Türkiye yılbaşı gecesinde herkesi derinden yaralayan bir gelişme ile karşı karşıya kaldı.
  39 insanın canına kıyan bir ter-ör eylemi ile üzüntüye boğulduk

  İsmi açıklanmayan ter.öristin gerçek fotoğrafı da ortaya çıktı.
  Polis her yerde fotoğrafı belirlenen şüpheliyi arıyor. Medyaya görüntüleri verildi ve yakalanması için eşgali açıklandı
  Olay yerine ait güvenlik kamerası görüntülerini analiz eden Ter-ör uzmanı Emekli Yüzbaşı Abdullah Ağar ter..öristle ilgili dikkat çeken tespitlerde bulundu ve önemli açıklamalar yaptı!

  BİNLERCE MERMİ ATMIŞ
  Ter-örist kalçadan atışta ve çabuk atışta çok iyi. Dizini kullandığı detay çok dikkat çekiyor, kesinlikle sıradan biri değil. Böyle bir meleke oluşması için binlerce mermi atmaya ihtiyacı var. Bunu yapan birinin sıradan biri olmadığının aşikar olduğunu ifade ediyor. Eğitimi konusunda şu açıklamalarda bulundu.

  Bu mermileri atmış, hem de gerçek çatışma ortamlarında. Masum insanlara ateş etme konusunda ise hiç tereddüdü olmayan biri.
  Bu tam bir katil. İnsan etine çok ateş etmiş. Yakın mesafe ve/veya meskun mahallerde tecrübeli. Bir de sağ tarafından mermi yemiş gibi. Adımları hiç simetrik değil ifadesini kullandı ve şu detayı verdi,

  Tüm bunların ter-öristin iyi eğitimli bir sal.dırgan olduğuna işaret ettiğini belirten Ağar “İçeride kalış süresinin sadece 5 buçuk dakika olduğu ve süre içinde 6 şarjör değiştirdiği ifade ediliyor. Bu kadar soğukkanlı olması, hiçte kısa sayılmayan bir süre içerde kalması, eylmini gerçekleştirmesi sıradan değil derken,

  Keleş’te 180 mermiye denk geliyor. Saldrgan, kararlı, pratik, nasıl sonuç alınacağını bilen biri, aynı zamanda soğukkanlı, uzman ve sızma eylem, sıyrılma güdümlü birisi diye konuştu.
  Bacağından yaralanan bir turist ambulansla bindirildiği esnada “Elinde uzun namlulu silah vardı. Herkesin üzerine ateş ediyordu. Yere düşenlerin kafasına ateş ediyordu. İzdiham oldu” dedi.

  Saldrıyla ilgili ilk görüntü kaydı, ter.öristin güvenlik kamerasına takıldığı saat 01.20.50’de. Terristle ilgili ikinci güvenlik kamerası kaydı ise 01.23.00’de çekilmiş. Bu görüntülerde Reina’nın içinde hayat belirtisi yok.
  İnsanlar adeta bir can pazarı yaşıyor. Silah sesleri kesilince kendini denize ve dışarı atmaya çalışan insanlar

  Ayakta kimse görünmüyor. Masalar dağınık bir şekilde. O görüntüde trörist, sakin bir şekilde üzerindeki montu çıkarıyor ve o şekilde çıkıyor
  Reina’da saldırı anına ilişkin bir başka görüntü de Boğaz’ın karşı kıyısından Beylerbeyi’nden çekilmiş.
  Kayıtta 45 saniye boyunca silah sesleri hiç kesilmiyor. Kamera görüntüleri, saldrının birkaç dakikayla ifade edilecek şekilde, çok kısa süre içinde başlayıp bittiğini gösteriyor.

  Fotoğraf: 1 / 1